mar 25
2015

Jak wymienić pedały?

Niektóre akcesoria rowerowe, tak jak pedały możesz naprawić lub wymienić samodzielnie. Nie musisz w tym celu udawać się do serwisu naprawczego. Wymiana pedałów jest banalnie prosta, musisz jednakże opanować kilka głównych zasad dotyczących budowy roweru. Jeśli mamy Kross rowery (więcej na tej stronie), musimy pamiętać, żeby dobierać pedały tej samej firmy lub sprawdzać, czy aby na pewno będą pasowały komponenty innej marki.

Jak wymienić pedały?


Autor zdjęcia: Bjorn

Już w sklepie zwróć uwagę, iż jedne pedały są lekkie, inne ciężkie. Uwagę przykuwają też typy materiałów. Mimo tego, że wszystkie wytworzone są z plastiku a także metalu, to można wyróżnić plastiki gorsze oraz plastiki lepsze. Dodatkowo, do wyboru masz:

? Pedały uniwersalne

? Pedały zwykłe

Pedały dobiera się głównie zależnie od warunków jazdy, jak również typu roweru. Są rowery szosowe, górskie, turystyczne czy też miejskie. Zwróć uwagę, iż w każdym znajdują się trochę inne pedały.

Jeżeli jesteś zaawansowanym rowerzystą, to dobrze jest kupić pedały zatrzaskowe, jakie doskonale dopasowują się do obuwia, a przez to jazda jest wygodniejsza oraz płynniejsza. Jeżeli nie wiesz, czy pedały zatrzaskowe są dla ciebie, to wybierz tradycyjne, ewentualnie uniwersalne. Pedały zatrzaskowe doskonale sprawdzą się na trudnych trasach, w trakcie jazdy w górach. Jednakże nie wszyscy rowerzyści potrafią je używać.

Tagi: , , ,