lis 10
2015

Jakie akcesoria do roweru warto posiadać?

Kupując rower nie rozważamy na ogół nad dodatkowymi przyrządami, ani nad częściami rowerowymi. Kupujemy rower ponieważ chcemy na zanim przemieszczać się. Jednak niekiedy powstaje potrzeba i potrzeba dołożenia pewnych akcesoriów rowerowych, żeby rower był znacznie funkcjonalniejszy. Na rynku jest wiele akcesoriów rowerowych, wśród jakich każdy znajdzie coś dla siebie.

Jakie akcesoria do roweru warto posiadać?


Autor zdjęcia: Kujang Bogor

Obok wymienionych ponad niezwykle użytecznych gadżetów rowerowych, istnieje jeszcze spora grupa mniej użytecznych. Są one mniej potrzebne, gdyż nie każdy rowerzysta z nich korzysta. To lub są one dla konkretnego rowerzysty użyteczne, uzależnione jest od tego, jaki rodzaj jazdy na rowerze wybiera. Do tych dodatków a także elementów zaliczyć można:

Pośród różnych gadżetów rowerowych można wyróżnić to, które są niezwykle przydatne i takie, jakie są mniej potrzebne. Do tych bardziej przydatnych zaliczyć można np.

Mniej przydatne akcesoria do roweru

• Bidony, które bardzo dobrze spisują się podczas długich wypraw rowerowych. Natomiast w przypadku jazdy po mieście są zbyteczne a także należy pamiętać, żeby je brać zostawiając zabezpieczony rower przed np. pracą, szkołą czy też sklepem.

• Antykradzieżowe ochrona rowerowe, które jest konieczne, jeśli chcemy bezpiecznie móc zostawiać nasz rower nawet na chwilę. Zasada jest taka, iż rower należy ochronić przed kradzieżą nierzadko, nawet, jeżeli odchodzimy od niego na trzydziestego sekund, albo zostawiamy rower na klatce. Każdy rowerzysta powinien posiadać tego typu urządzenie ochrona a także powinien z niego od zawsze skorzystać.

• Liczniki rowerowe, wydawać by się mogło, iż są niezbędnymi przyrządami rowerowymi, ponieważ pozwalają na monitorowanie prędkości jazdy, przebytego dystansu i tak dalej. Jednak montaż ich do roweru nie znajduje się niezbędne. Niemal wszyscy rowerzyści dysponują smartfonami, jakie mogą nie jedynie zmierzyć prędkość a także dystans, ale też narysować przebytą drogę a także podać nawodnienie, czy spalone kalorie. Więc klasyczne liczniki nie są już niezbędne.

• Dzwonek, który, mimo, iż jest obowiązkowym wyposażeniem roweru, to nie w każdym rowerze jest on aktualny. Niekoniecznie musi to być nawet dzwonek, ponieważ kodeks drogowy mówi, iż ma to być dzwonek czy inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku. Warto, więc nabyć dzwonek by być w zgodzie z przepisami, i aby przeganiać pieszych ze ścieżek rowerowych.

Tagi: , , ,