lis 20
2015

Które akcesoria do rowerów opłaca się mieć?

Kupując rower nie rozważamy najczęściej nad dodatkowymi akcesoriami, ani nad częściami rowerowymi. Kupujemy rower ponieważ chcemy na nim jeździć. Jednakże czasem rodzi się potrzeba jak również chęć dołożenia jakichś gadżetów rowerowych, żeby rower był znacząco bardziej funkcjonalny. Na rynku jest dużo akcesoriów rowerowych, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Które akcesoria do rowerów opłaca się mieć?


Autor zdjęcia: claire

Spośród przeróżnych akcesoriów rowerowych można rozróżnić te, które są bardzo przydatne oraz to, które są mniej istotne. Do tych bardziej przydatnych zaliczyć można np.

• Stopka rowerowa, jaka traktowana jest, jako zbyteczny balast, gdyż rower można przecież z powodzeniem o coś oprzeć. Są jednak rowerzyści, jacy niezwykle ją sobie cenią oraz nie wyobrażają sobie roweru bez niej.

Mniej istotne akcesoria do roweru

• Bidony, które doskonale spisują się w trakcie długich wypraw rowerowych. Z kolei w sytuacji jazdy po mieście są zbyteczne jak również trzeba pamiętać, żeby je zabrać zostawiając zabezpieczony rower przed np. pracą, szkołą lub sklepem.

• Liczniki rowerowe, wydawać mogło by się, że są niezbędnymi akcesoriami rowerowymi, gdyż umożliwiają na monitorowanie prędkości jazdy, przebytego dystansu itd. Ale założenie ich do roweru nie staje się już konieczne. Niemal wszyscy rowerzyści dysponują smartfonami, które mogą nie tylko zmierzyć prędkość i odległość, ale także narysować przebytą trasę oraz podać nawodnienie, lub spalone kalorie. Zatem klasyczne liczniki nie są już wymagane.

• Dzwonek, jaki, mimo, że jest obowiązkowym wyposażeniem roweru, to nie w każdym rowerze jest on obecny. Nie musi to być nawet dzwonek, ponieważ kodeks drogowy mówi, iż ma to być dzwonek czy też inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku. Warto, więc nabyć dzwonek żeby być w zgodzie z przepisami, i żeby przeganiać pieszych ze ścieżek rowerowych.

Tagi: , ,