sty 28
2015

W krainie Mozarta

Salzburg to piękne miasto na północnym zachodzie Austrii. Tu urodził się wielki kompozytor Wolfgang Amadeusz Mozart. Duma mieszkańców tego miasta z tak wspaniałego rodaka jest tak wielka, że jego imieniem nazwano wiele obiektów, jak przykładowo uczelnie czy lotniska.

W krainie Mozarta


Autor zdjęcia: smcgee

Rok w rok przyjeżdża do Salzburga sporo turystów, których ściąga tu dużo imprez kulturalnych, sportowych, ale również wiele zabytków. Spacer po historycznym centrum miasta jest jakby cofnięciem w czasie. Spotkamy tu budynki średniowieczne, romańskie, renesansowe, barokowe oraz klasycystyczne. Jest to prawdziwy skarbiec architektury, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

W krainie Mozarta

W Salzburgu odbywa się dużo koncertów oraz przedstawień muzycznoteatralnych.na dużo z nich przyjeżdża wielu melomanów z całego świata.

Podobizny tego kompozytora można ujrzeć dosłownie wszędzie: na czekoladkach, pocztówkach, kubkach, breloczkach, talerzach oraz na ścianach domów a także okładkach podręczników.

Salzburg to również doskonałe miejsce wypadowe w Alpy Austriackie. Są tu ogromne jak również słynne na cały świat ośrodki narciarskie oraz mniejsze ośrodki nadające się na zimowy, rodzinny urlop. Na narciarzy czeka tu dużo tras o różnym stopniu trudności a także liczne wyciągi. Sporo miejscowości w okolicach Salzburga nadaje się do przeprowadzania narciarskich zawodów Pucharu Świata.

Tagi: , , , ,