sty 29
2015

Zabezpieczenie akcesoriów na koniec sezonu

Czyszczenie

Jest to najistotniejsze. Każdy element wędki, wszelkie akcesoria trzeba przejrzeć jak również dokładnie wyczyścić. Znaczące żeby wszystko było suche i czyste, w takiej sytuacji możemy być niemal całkowicie pewni, iż wiosną nic nas nie zaskoczy. Najwięcej uwagi trzeba poświecić na sprawdzenie tego typu elementów, jak na przykład kołowrotek (więcej informacji: http://www.wedkarski.com/32-kolowrotki). To tu może się czaić najwięcej brudu, jakiego w normalnym użytkowaniu nie dostrzegamy a kiedy będzie zalegać przez jakiś czas, może wpływać na stan sprzętu. Na ogół sprzęt dla wędkarzy przechowujemy razem z elementami stroju przykładowo kaloszami czy też płaszczem przeciwdeszczowym. Elementy stroju również trzeba wyczyścić, dobrze wysuszyć jak również dopiero zabezpieczyć na zimę.

Przechowywanie

Zabezpieczenie akcesoriów na koniec sezonu


Autor zdjęcia: Lance Fisher

Oczyszczony osprzęt przechowywać trzeba w miejscu suchym jak również chłodnym. Jeżeli dobrze go zabezpieczymy, wiosną nie zaskoczą nas poplątane żyłki czy również napęczniałe części drewniane, zagrzybione akcesoria. Najlepiej, kiedy osprzęt wędkarki będzie przechowywany w zamykanej skrzyni lub odpowiednim, płóciennym pokrowcu. I tak każdej wiosny trzeba odwiedzić sklep wędkarski, lecz przy dobrze zabezpieczonym sprzęcie, wiosenne wydatki na jego uzupełnienie, będą znacznie mniejsze.

Koniec sezonu wędkarskiego to na ogół smutny moment dla każdego pasjonata. Wielu z nas próbuje jeszcze łowić ryby zimą, jednakże większość, w okresie zimowym nie ma na to czasu, a przy tym, nie oszukujmy się, również zacięcia. W okresie zimowym wędkuje trudniej, a rezultaty z zasady też są mniej zadowalające. Koniec lata oznacza, więc koniec sezonu. Jak zabezpieczyć sprzęt wędkarski? O to kilka wskazówek.

Tagi: , ,